|
Our Media/Results from Tennessee Classic
Our ResultsTeam Scores
2014 Results - Tennessee ClassicPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 20th 2014, 10:07pm
Website:Click here Results by: AllTrax Timing AllTrax Timing - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:51 PM 9/20/2014
The Junior Ward
TENNESSEE CLASSIC XC MEET
Steeplechase Course - Nashville,TN- 9/20/2014
Results
Event 1 Girls 5k Run CC GOLD VARSITY
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Cheeseman, Claire Brentwood Academy 19:24.00 1
2 Sloan, Emma 12 Ensworth 19:34.70
3 Shallow, Lauralys 11 Saint Agnes Academy 20:00.80 2
4 Morris, Haley 12 Lenoir City 20:09.10
5 McClellan, Maddy 11 Riverdale 20:13.60 3
6 Underwood, Meghan 09 Saint Benedict 20:29.60 4
7 McClellan, Emma 10 Riverdale 20:30.70 5
8 Brainard, Sammy 11 Collierville 20:43.60 6
9 Kowalski, Brooke 12 Rossview 21:03.50 7
10 Sullivan, Samantha 12 U.Sch.Of Jackson 21:07.20 8
11 Stevens, Gabbie 11 U.Sch.Of Jackson 21:09.90 9
12 Willis, Chloe 09 White Station 21:17.30
13 Archer, Caroline Brentwood Academy 21:21.60 10
14 Helton, Meredith Brentwood Academy 21:24.30 11
15 Thomas, Shauri 11 Riverdale 21:24.40 12
16 Minchey, Sarah 12 Sovereign Grace 21:31.30 13
17 Puzdrakiewicz, Kayla 10 U.Sch.Of Jackson 21:37.50 14
18 Loh, Sage 11 Ensworth 21:45.10
19 Myers, Danielle 12 Collierville 21:48.00 15
20 McLaughlin, Ella 11 Saint Agnes Academy 21:52.30 16
21 James, Kaity Beth 12 Henry County 21:56.40
22 May, Catherine 10 Saint Benedict 22:00.60 17
23 Helton, Meg Brentwood Academy 22:05.90 18
24 King, Kira 10 LaVergne 22:06.90
25 Dandridge, Alyssa 10 Germantown 22:07.80 19
26 Blankenship, Taylor 12 Wilson Central 22:09.70 20
27 Howardson, Sierra 09 Northwest 22:15.40 21
28 Spencer, Kate 09 Saint Agnes Academy 22:18.60 22
29 Allen, Meghan 10 Collierville 22:20.30 23
30 Pepper, Mary Paige 12 Sovereign Grace 22:22.40 24
31 Rueff, Gabby 12 Rossview 22:30.20 25
32 Haltom, Emma 09 Collierville 22:31.10 26
33 Pepper, Maggie 10 Sovereign Grace 22:34.40 27
34 Grose, Anna 10 Rossview 22:35.10 28
35 Burgess, Kamryn 10 Wilson Central 22:35.80 29
36 Wittman, Jordyn Brentwood Academy 22:36.40 30
37 King, Rebecca 12 Sovereign Grace 22:37.80 31
38 Mangrum, Bailey 11 Riverdale 22:38.70 32
39 Jameson, Rachael 10 Rossview 22:38.90 33
40 Ferrell, Anna Kate 10 Riverdale 22:41.00 34
41 Smith, Elizabeth Brentwood Academy 22:43.20 35
42 Fontecha, Juli Brentwood Acad. -B 22:46.10 36
43 Dean, Caroline Brentwood Academy 22:47.60 37
44 Ryan, Abby 09 Summit 22:50.80 38
45 Palario, Maya 10 Blackman 22:51.90 39
46 Swanson, Brittany 12 Mt. Juliet 22:53.30 40
47 Morrison, Jessica 09 Saint Benedict 22:59.60 41
48 Brooks, Corrine 11 Ensworth 23:01.00
49 Thomsen, Anna 12 Rossview 23:06.10 42
50 Jordan, Savannah 12 White Station 23:09.50
51 Melara, Iris 11 Bartlett HS 23:11.90 43
52 Taylor, Tierra 12 Germantown 23:12.70 44
53 Jones, Dereka 12 Northwest 23:13.00 45
54 Rose, Maddie 11 Saint Benedict 23:18.20 46
55 Collins, Allyson Brentwood Acad. -B 23:19.90 47
56 George, Raini Cheatham Co.Cent 23:21.00 48
57 Faulkner, Gracie 10 Campbell County 23:22.00
58 Reynolds, Madison Brentwood Acad. -B 23:25.20 49
59 Esslinger, Nicole 09 Wilson Central 23:25.90 51
59 Chapman, Harley 11 Saint Benedict 23:25.90 50
61 Shallow, Lily 12 Saint Agnes Academy 23:29.30 52
62 Guider, Madison 10 Lenoir City 23:29.40
63 Kelly, Alex 11 Harding Academy 23:30.80 53
64 Friday, Bekah Brentwood Acad. -B 23:34.80 54
65 Cavanaugh, Emily 10 Collierville 23:35.80 55
66 Hill, Taylor 09 Collierville 23:36.50 56
67 Lee, Alex 10 Mt. Juliet 23:36.80 57
68 Sellers, Abby 09 Saint Agnes Academy 23:37.70 58
69 Martin, Sara 09 Rossview 23:44.10 59
70 Srinvisan, Anusha 10 Germantown 23:46.40 60
71 Mickle, Marielle 10 Blackman 23:47.80 61
72 King, Teshanna 10 LaVergne 23:48.80
73 Manajan, Anjali 09 U.Sch.Of Jackson 23:51.20 62
74 Connell, Aidan 10 Saint Agnes Academy 23:51.60 63
75 Ware, Megan 11 Germantown 23:52.20 64
76 Kowalski, Greta 09 Rossview -B 23:53.70 65
77 Tepox, Claudia 12 Hillsboro 23:56.00 66
78 Fanning, Olivia 09 Wilson Central 23:56.80 68
78 Dudek, Kate 11 Saint Benedict 23:56.80 67
80 Vuoso, Amanda 11 Germantown 23:58.90 69
81 White, Ashlynn Brentwood Acad. -B 24:00.10 70
82 Allen, Emory 12 Sovereign Grace 24:01.40 71
83 Dodge, Jeanette 11 Blackman 24:02.30 73
83 Norment, Savannah 12 Collierville 24:02.30 72
85 Shadix, Melanie 12 Rossview 24:07.60 74
86 Sydlo, Celina 12 Mt. Juliet 24:08.40 75
87 Petrey, Bailey 11 Harding Academy 24:17.60 76
88 Jackson, Jennifer 12 Northwest 24:19.00 77
89 Secker, Rachel 11 Riverdale 24:22.80 78
90 Dowland, Molly 10 U.Sch.Of Jackson 24:27.10 79
91 Christy, Zaria 11 Harding Academy 24:29.50 80
92 Francis, Bailey 09 Ensworth 24:34.20
93 Park, Michelle 09 Northwest 24:40.30 81
94 Moore, Cassandra 09 Rossview -B 24:41.90 82
95 Exum, Maggie 10 U.Sch.Of Jackson 24:43.90 83
96 Schaffer, Lauren 11 White Station 24:51.20
97 Schmidt, Franziska 10 Hillsboro 24:51.60 84
98 Barrett, Maddie 09 Franklin HS 24:51.80 85
99 MacFerran, Brooke 09 Bartlett HS 24:53.10 86
100 Barber, Erin 11 Franklin HS 24:59.50 87
101 Howell, Abby 09 Saint Benedict 25:00.50 88
102 Logan, Rachel 10 Franklin HS 25:06.50 89
103 Antonaccio, Allison 10 Mt. Juliet 25:08.50 90
104 Johnson, Emma 11 Franklin HS 25:20.30 91
105 Allen, Brandon 10 Sovereign Grace 25:22.00 92
106 Ezell, Gabbie 11 Harding Academy 25:23.70 93
107 Buggs, Alycia 09 Rossview -B 25:25.90 94
108 Peterson, Ashley 10 Bartlett HS 25:26.00 95
109 Ward, Sydney 09 Riverdale 25:29.20 96
110 Feenstra, Abby 12 Franklin HS 25:44.90 97
111 Pody, Carrie Grace 12 Wilson Central 25:46.80 98
112 Smith, Hallie 10 Franklin HS 25:50.80 99
113 Sundstrom, Rhiannon 10 Hillsboro 25:51.00 100
114 Abbott, McKenzie 10 Summit 25:52.30 101
115 Humphrey, Maggie 10 Wilson Central 25:53.60 102
116 Curry, Amber 12 Bartlett HS 25:55.70 103
117 Howard, Rachel 10 Campbell County 25:57.20
118 Inmon, Audrey 11 Harding Academy 25:59.90 104
119 Fischer, Katy 09 Bartlett HS 26:02.90 105
120 Arroyo, Kayla 09 Bartlett HS 26:03.20 107
120 Huffman, Hailey 12 Bartlett HS 26:03.20 106
122 Miller, Alyssa 09 Summit 26:08.20 108
123 Slack, Jenna 10 Summit 26:08.90 109
124 Flowers, Molly Claire 11 Harding Academy 26:15.60 110
125 Schaffer, Danielle 11 White Station 26:15.80
126 Miller, Laterica 12 Germantown 26:35.60 111
127 Spurlin, Amelia 09 Usj -B 26:38.50 112
128 Elkins, Kelsie 12 Harding Academy -B 26:46.10 113
129 Blackwood, Jordyn 11 Mt. Juliet 26:48.00 114
130 Adkins, Madeline 11 Harding Academy 27:05.80 115
131 Lunemann, Hannah 10 Rossview -B 27:08.60 116
132 Lawrence, Lucy 10 Memphis Central 27:18.40 117
133 Campbell, Allyson 09 Blackman 27:23.90 118
134 Sullivan, Regan 09 U.Sch.Of Jackson 27:30.10 119
135 Wilson, Makayla 12 Rossview -B 27:31.20 120
136 Humphrey, Ellie 10 Wilson Central 27:32.20 121
137 Angus, Makenzie Summit 27:35.10 122
138 Sisson, Caroline 11 Harding Academy -B 27:36.40 123
139 O'Malley, Emma 11 Saint Agnes Academy 27:36.50 124
140 Lawrence, Chloe 10 Memphis Central 27:38.60 125
141 Burke, Bella 10 Sovereign Grace 27:39.50 126
142 Lawton, Andrea 11 Rossview -B 27:41.60 127
143 Hines, Tiera 11 Northwest 28:20.10 128
144 Williamson, Karli 11 Harding Academy -B 28:24.50 129
145 Corbin, Ariel 11 Rossview -B 28:39.90 130
146 Moutou, Zaya 10 Hillsboro 28:47.20 131
147 Cory, Sarah 09 Hillsboro 28:52.00 132
148 Barbee, Grace 11 Summit 28:54.30 133
149 Gray, Tacianya 11 Northwest 28:57.60 134
150 Holloway, Amanda 12 Usj -B 28:58.90 136
150 Cornell, Chelsey Cheatham Co.Cent 28:58.90 135
152 Bankston, Crystal 11 Memphis Central 29:08.00 137
153 Campbell, Catherine 11 Usj -B 29:21.90 138
154 Crouch, Rylee 10 Summit 29:45.20 139
155 Wright, Allison 10 Summit 29:45.60
156 Tafari, Sesheta 11 Memphis Central 29:52.40 140
157 Anderson, Lauren Cheatham Co.Cent 30:00.30 141
158 Sanderson, Emily 12 Usj -B 30:04.40 142
159 Ross, Kaitlynn 12 Usj -B 30:04.60 143
160 Frizzell, Rachell 12 Summit X30:12.90
161 Barber, Grace 12 Harding Academy -B 30:26.30 144
162 Powell, Audrey 09 Harding Academy -B 30:28.90 145
163 Felts, Jodi Cheatham Co.Cent 30:47.90 146
164 Holmes, Tahjza 12 Northwest 31:33.60 147
165 Farrar, Shelby 10 Franklin HS 32:05.60 148
166 Buechel, Anastasia 10 Franklin HS 32:20.20
167 Allen, Jala 11 Memphis Central 32:25.40 149
168 Chew, Audrey 09 Blackman 34:13.50 150
169 Gammon, Samantha Cheatham Co.Cent 36:00.20 151
170 Sharp, Toni 11 Harding Academy -B 37:16.40 152
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Brentwood Academy 70 1 10 11 18 30 35 37
Total Time: 1:46:52.20
Average: 21:22.44
2 Riverdale 86 3 5 12 32 34 78 96
Total Time: 1:47:28.40
Average: 21:29.68
3 Collierville 125 6 15 23 26 55 56 72
Total Time: 1:50:58.80
Average: 22:11.76
4 Rossview 135 7 25 28 33 42 59 74
Total Time: 1:51:53.80
Average: 22:22.76
5 Saint Agnes Academy 150 2 16 22 52 58 63 124
Total Time: 1:51:18.70
Average: 22:15.74
6 Saint Benedict 158 4 17 41 46 50 67 88
Total Time: 1:52:13.90
Average: 22:26.78
7 Sovereign Grace Academy 166 13 24 27 31 71 92 126
Total Time: 1:53:07.30
Average: 22:37.46
8 Univ. School of Jackson 172 8 9 14 62 79 83 119
Total Time: 1:52:12.90
Average: 22:26.58
9 Germantown 256 19 44 60 64 69 111
Total Time: 1:56:58.00
Average: 23:23.60
10 Brentwood Acad. -B 256 36 47 49 54 70
Total Time: 1:57:06.10
Average: 23:25.22
11 Wilson Central 266 20 29 51 68 98 102 121
Total Time: 1:57:55.00
Average: 23:35.00
12 Northwest 352 21 45 77 81 128 134 147
Total Time: 2:02:47.80
Average: 24:33.56
13 Mt. Juliet 376 40 57 75 90 114
Total Time: 2:02:35.00
Average: 24:31.00
14 Harding Academy 406 53 76 80 93 104 110 115
Total Time: 2:03:41.50
Average: 24:44.30
15 Bartlett HS 432 43 86 95 103 105 107 106
Total Time: 2:05:29.60
Average: 25:05.92
16 Blackman 441 39 61 73 118 150
Total Time: 2:12:19.40
Average: 26:27.88
17 Franklin HS 449 85 87 89 91 97 99 148
Total Time: 2:06:03.00
Average: 25:12.60
18 Rossview -B 477 65 82 94 116 120 127 130
Total Time: 2:08:41.30
Average: 25:44.26
19 Summit 478 38 101 108 109 122 133 139
Total Time: 2:08:35.30
Average: 25:43.06
20 Hillsboro 513 66 84 100 131 132
Total Time: 2:12:17.80
Average: 26:27.56
21 Cheatham County Central 621 48 135 141 146 151
Total Time: 2:29:08.30
Average: 29:49.66
22 Harding Academy -B 654 113 123 129 144 145 152
Total Time: 2:23:42.20
Average: 28:44.44
23 Memphis Central 668 117 125 137 140 149
Total Time: 2:26:22.80
Average: 29:16.56
24 Univ. School of Jackson - 671 112 136 138 142 143
Total Time: 2:25:08.30
Average: 29:01.66
Event 2 Boys 5k Run CC GOLD VARSITY
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Winders, Javan 11 Henry County 16:31.60 1
2 Payne, John 12 Portland HS 16:43.70 2
3 Darnall, Sam 12 U.Sch.Of Jackson 17:07.90 3
4 Elrod, John 10 Wilson Central 17:08.00 4
5 Dobbs, Tyler 11 Daviess Co. (Ky) 17:13.50 5
6 VanDeren, Adam 10 Collierville 17:13.90 6
7 Hudsmith, Foster 10 White Station 17:19.50 7
8 Hornsby, Christopher 12 Martin Luther King 17:28.70 8
9 Goodwin, Jack 11 U.Sch.Of Jackson 17:33.10 9
10 Kurz, Hunter 09 Daviess Co. (Ky) 17:33.40 10
11 Clark, Jared 11 Martin Luther King 17:36.30 11
12 Jaramillo, Eric 12 Bartlett HS 17:38.40 12
13 Perez, Leonel 12 LaVergne 17:42.90 13
14 Morel, Liam 10 Sovereign Grace 17:43.40 14
15 Carter, Jack 11 Daviess Co. (Ky) 17:46.10 15
16 Baird, Charles 12 Germantown 17:52.70 16
17 Maier, Michael 11 Blackman 17:52.90 17
18 Ezell, Koby 11 Daviess Co. (Ky) 17:53.20 18
19 Neenan, Baker 12 Hume-Fogg Academic 17:56.00 19
20 Voehler, Dominic 12 Hume-Fogg Academic 17:56.40 20
21 Millay, Donta 09 Daviess Co. (Ky) 17:57.00 21
22 Cheek, Brad Jackson Prep (Ms) 17:58.90 22
23 Winders, Titus 09 Henry County 18:00.70 23
24 TerMors, Alex 12 Blackman 18:01.40 24
25 Galbreath, Christopher 12 Harding Academy 18:02.00 25
26 Wynne, Ray 10 Saint Benedict 18:02.10 26
27 Fleming, Parker 12 Collierville 18:02.40 27
28 McClelland, Zan 11 Daviess Co. (Ky) 18:04.50 28
29 Black, Rephayah 12 Mt. Juliet 18:06.30 29
30 Klyce, Sam 10 White Station 18:06.60 30
31 Dye, Timothy 10 Riverdale 18:08.70 31
32 Vedders, Elias 10 Sovereign Grace 18:11.50 32
33 Sharp, Clayton 09 Harding Academy 18:16.90 33
34 Capps, Ben 11 Daviess Co. (Ky) 18:17.50 34
35 Forte, Jack 12 Martin Luther King 18:20.10 35
36 Swann, Chris 12 Riverdale 18:20.20 36
37 Bottom, Ethan 10 Bartlett HS 18:21.70 37
38 McNair, Luke 10 Bartlett HS 18:24.30 38
39 Boucher, Caleb 10 Collierville 18:27.20 39
40 Gross, Nolan 11 Martin Luther King 18:30.90 40
41 Barlow, Joel 10 Wilson Central 18:33.00 41
42 McNeely, Camden 12 Summit 18:34.70 42
43 Gant, Nick 12 Collierville 18:34.80 43
44 Owens, Kai 10 Germantown 18:36.00 44
45 Lockett, Darrian 10 Germantown 18:37.10 45
46 Burt, Brandon 09 Collierville 18:38.20 46
47 Sanders, Josh 12 Harding Academy 18:40.50 47
48 Russell, Alex Jackson Prep (Ms) 18:43.70 48
49 Talley, Garrett 12 Collierville 18:46.50 49
50 Cooper, Gavin 09 Campbell County 18:48.40 50
51 Taylor, Ryan 11 Rossview 18:49.90 51
52 Tirado, Carlos 12 LaVergne 18:50.90 52
53 Warner, Camren 10 Blackman 18:51.20 53
54 Stokes, Avery 11 Riverdale 18:51.70 54
55 Nichols, Cole 12 Riverdale 18:53.10 55
56 Stewart, Daniel 10 Mt. Juliet 18:54.00 56
57 Johnson, Jquen 12 Gallatin 18:54.70 57
58 Knight, Sam 12 Hume-Fogg Academic 18:57.50 58
59 Schimborski, Hayden 10 Mt. Juliet 18:58.70 59
60 Robbins, Harrison 11 Henry County 18:59.30 60
61 Handler, Gavin 12 White Station 18:59.60 61
62 Partlow, Timothy 10 Sovereign Grace 19:05.40 62
63 Peterson, Nathan 10 Wilson Central 19:06.60 63
64 Franklin, Baylor 09 Wilson Central 19:06.70 64
65 Baker, Noah 10 Lenoir City 19:07.20 65
66 Fadgen, Patrick 12 Germantown 19:09.30 66
67 Coppedge, Jake 10 Saint Benedict 19:09.90 67
68 Massion, Thomas 11 Hume-Fogg Academic 19:10.50 68
69 Smith, Joshua 12 Sovereign Grace 19:11.30 69
70 Bennett, Zach 11 Franklin HS 19:11.40 70
71 Yen, Brandon 12 Lenoir City 19:11.60 71
72 Peterson, Jake 09 Collierville 19:12.80 72
73 Groome, Cal 12 Mt. Juliet 19:13.30 73
74 Dodge, Andrew 10 Blackman 19:13.60 74
75 Chandler, Will 12 Germantown -B 19:17.00 75
76 Blackmon, Sam 11 Sovereign Grace 19:18.70 76
77 Petrin, Josh 12 Sovereign Grace 19:19.00 77
78 Cooper, Jason 12 Saint Benedict 19:20.70 78
79 Nance, Austin 12 Henry County 19:22.60 79
80 Streetman, Ezekiel 12 Blackman 19:23.40 80
81 Feenstra, Chad 12 Franklin HS 19:26.20 81
82 Barber, Jacob 11 Blackman 19:31.30 82
83 Laster, James 11 Hillsboro 19:32.10
84 Schnadlebach, Kevin 09 White Station 19:33.70 83
85 Doyle-Star, Devin 10 Northwest 19:35.50
85 Aslinger, Dillon 11 Campbell County 19:35.50 84
87 Fentress, Phillip 11 White Station 19:37.90 85
88 Grady, Stuart Jackson Prep (Ms) 19:38.20 86
89 Topham, Joshua 10 Germantown 19:38.60 87
90 DeLorme, Kris 12 Germantown 19:39.90 88
91 Kowalski, Casey 11 Rossview 19:40.40 89
92 Henry, Aaron 11 Bartlett HS 19:40.50 90
93 Perez, Leomar 10 LaVergne 19:41.00 91
94 Earles, Chase 10 Mt. Juliet 19:42.40 92
95 Alejos, Anotonio 10 Northwest 19:43.70
96 Crenshaw, John 12 Hume-Fogg Academic 19:43.90 93
97 Bumpus, Jake Cheatham Co.Cent 19:45.00
98 Payne, Ian Jackson Prep (Ms) 19:45.50 94
99 Pitawanakwat, Dale 11 Saint Benedict 19:46.80 95
100 Binkley, Jacob 09 Mt. Juliet 19:47.70 96
101 Seals, Spencer 11 Germantown 19:50.10 97
102 Hardin, Trevor 11 Germantown -B 19:51.70 98
103 Cochran, Wilson 11 Germantown -B 19:52.50 99
104 Skelton, Rhodes Jackson Prep (Ms) 19:53.40 100
105 Zeng, Jason 12 Bartlett HS 19:53.70 101
106 Isaac, Luke 11 Germantown -B 19:55.10 102
107 Carden, Isaac 10 Summit 19:55.80 103
108 Bunner, Josh 11 Rossview 19:56.30 104
109 Martinez, Hector 12 Gallatin 20:03.20 105
110 Holiman, Jack Jackson Prep (Ms) 20:04.60 106
111 Pody, Grant 09 Wilson Central 20:05.10 107
112 Dandridge, Patrick 10 Germantown -B 20:06.00 108
113 Bruse, Daryl 11 Northwest 20:07.20
114 Lesher, Anthony 12 Riverdale 20:09.50 109
115 Brandon, Charles 09 Blackman 20:09.90 110
116 Brown, Brandon 12 Riverdale 20:11.20 111
117 Patel, Akaash 10 Riverdale 20:12.10 112
118 Wheat, J.J. 12 White Station 20:12.70 113
119 Moore, Khari 11 Bartlett HS 20:16.20 114
120 Lim, Wesley 11 Harding Academy 20:18.10 115
121 Wilson, Alec 09 Rossview 20:19.30 116
122 Zanni, Jake 10 Franklin HS 20:27.90 117
123 Stansell, James 12 Mt. Juliet 20:29.30 118
124 Irby, Quintsontro 11 Memphis Central 20:31.90 119
125 Merril, Tommy 12 Saint Benedict 20:34.70 120
126 Svetska, Jon 11 Summit 20:34.80 121
127 Schwindt, Nate 11 U.Sch.Of Jackson 20:34.90 122
128 Machen, Robbie 10 Harding Academy 20:37.50 123
129 Davis, Blake 12 Rossview 20:39.50 124
130 Morel, Luke 08 Sovereign Grace 20:40.40 125
131 Woods, John Henry 09 U.Sch.Of Jackson 20:42.40 126
132 Becton, Tyren 12 Memphis Central 20:44.80 127
133 Maxwell, Tyler 10 Saint Benedict 20:46.60 128
134 Robbins, Garrett 09 Henry County 20:48.10 129
135 Ring, Jordan 12 Gallatin 20:48.90 130
136 Reber, Bradley 12 Saint Benedict 20:49.20 131
137 Allison, Alex 12 Germantown -B 20:52.90 132
138 Driskell, McLane 09 Gallatin 20:53.40 133
139 Maisonave-Davis, Nick 12 Rossview -B 20:58.30 134
140 Taylor, Jared 11 Wilson Central 20:58.40 135
141 Sanders, Chandler 09 Portland HS 20:59.10 136
142 Hay, Brooks 11 Germantown -B 20:59.90 137
143 Tyus, Benjamin Martin Luther King 21:00.70 138
144 Libby, Adam 09 Harding Academy 21:02.60 139
145 Wicks, Bro'dus 11 Gallatin 21:03.00 140
146 Daugherty, Grant 11 Campbell County 21:04.60 141
147 Homeyer, Ben 10 Bartlett HS 21:05.20 142
148 Spake, Eli 12 Memphis Central 21:06.50 143
149 Day, Zach 11 White Station 21:09.30 144
150 Caldwell, Jordan 11 Campbell County 21:11.20 145
151 Morgan, Henry 11 Franklin HS 21:12.40 146
152 Fadeley, Joshua 09 Portland HS 21:14.40 147
153 Wolfson, Zach 09 Franklin HS 21:17.20 148
154 McCraw, Dillon 10 Summit 21:18.40 149
155 Meyers, Trofim 09 Franklin HS 21:19.20 150
156 Vaulx, Glenn 12 Memphis Central 21:25.70 151
157 Kochinski, Michael 10 Gallatin 21:29.80 152
158 Goins, Jordan 10 Campbell County 21:30.10 153
159 Jones, Aaron 10 Hillsboro 21:31.20
160 Williams, Dylan 10 Summit 21:31.80 154
161 Gillum, Tristan 10 Campbell County 21:33.20 155
162 Leon, Ezequiel Lenoir City 21:34.10 156
163 Schwartz, Kyle 11 Rossview 21:39.70 157
164 Carlock, Reid 10 Harding Academy -B 21:40.00 158
165 Lyman, Keenan 11 Memphis Central 21:41.60 159
166 Burkeen, Morgan 10 Portland HS 21:42.10 160
167 Essary, Michael 12 Harding Academy 21:42.40 161
168 Myers, Colson 10 Franklin HS 21:44.70 162
169 Robinson, Chance 10 Summit 21:49.60 163
170 Leachman, Nate 09 Franklin HS 21:51.80
171 Bradner, Logan 10 Memphis Central 22:00.90 164
172 Harrison, Peyton Jackson Prep (Ms) 22:02.30 165
173 Oldham, Adam 12 Gallatin 22:03.20 166
174 Carter, Jackson 09 Rossview 22:04.40 167
175 Crotzer, Noah 11 Northwest 22:08.90
176 St.Clair, Michael 11 Henry County 22:09.30 168
177 Nichols, Walt 09 Summit 22:13.40 169
178 Rosales, Jonathan 12 LaVergne 22:17.10 170
179 Hirsch, Gabe 11 Rossview -B 22:22.60 171
180 Evans, Andrew 12 Campbell County 22:25.90 172
181 Warren, Sam 11 Memphis Central 22:27.00 173
182 Hooper, Ethan 11 U.Sch.Of Jackson 22:30.00 174
183 Dossett, Dakota 12 Campbell County -B 22:35.40
184 Moore, Colby 10 Lenoir City 22:38.70 175
185 Burgett, Paul 11 LaVergne 22:39.40 176
186 Poindexter, Alijah 10 Rossview -B 22:40.60 177
187 Scarfo, Matt 11 Lenoir City 22:52.80 178
188 Clark, Alex 12 Lenoir City 22:56.00 179
189 Perkins, Aaron 11 Hillsboro 23:03.10
190 Martin, Justin 09 Campbell County -B 23:11.80
191 Wallace, Derek 12 Usj -B 23:15.50
192 Grissom, Alan 09 Hillsboro 23:26.20
193 Porter, Cole 12 Hume-Fogg Academic 23:30.80 180
194 Wallett, Scott 10 Henry County 23:35.20 181
195 Carter, Noah 10 Harding Academy -B 23:44.80 182
196 Sellers, Landon 10 U.Sch.Of Jackson 23:52.90 183
197 Byrge, Logan 12 Campbell County -B 23:55.70
198 Woody, Jeremy 11 Lenoir City 24:00.40 184
199 Glasgow, Jonathan 09 Rossview -B 24:01.10 185
200 Sawyers, Walker 12 Wilson Central 24:14.60 186
201 Meadows, Will 11 Rossview -B 24:25.30 187
202 Sturm, Luke 10 Rossview -B 24:49.30 188
203 Homan, Jeffery 09 Rossview -B 25:25.10 189
204 Ross, Hunter 12 Usj -B 26:11.60
205 Rainey, Brittain 10 Usj -B 26:45.60
206 Linder, Wade 11 Harding Academy -B 26:53.10 190
207 Fries, Dalton 09 Portland HS 26:58.40 191
208 Aherrera, Patrick 10 Usj -B 27:38.40
209 Standord, Peyton 11 Harding Academy -B 30:01.20 192
210 Tomlinson, Jonathan 12 Harding Academy -B 30:04.50 193
211 Darnall, Jake 09 Harding Academy -B 30:35.20 194
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Daviess Co. (Ky) 69 5 10 15 18 21 28 34
Total Time: 1:28:23.20
Average: 17:40.64
2 Collierville 161 6 27 39 43 46 49 72
Total Time: 1:30:56.50
Average: 18:11.30
3 Martin Luther King 232 8 11 35 40 138
Total Time: 1:32:56.70
Average: 18:35.34
4 Blackman 248 17 24 53 74 80 82 110
Total Time: 1:33:22.50
Average: 18:40.50
5 Sovereign Grace Academy 253 14 32 62 69 76 77 125
Total Time: 1:33:30.30
Average: 18:42.06
6 Germantown 258 16 44 45 66 87 88 97
Total Time: 1:33:53.70
Average: 18:46.74
7 Hume-Fogg Academic 258 19 20 58 68 93 180
Total Time: 1:33:44.30
Average: 18:44.86
8 White Station 266 7 30 61 83 85 113 144
Total Time: 1:33:37.30
Average: 18:43.46
9 Bartlett HS 278 12 37 38 90 101 114 142
Total Time: 1:33:58.61
Average: 18:47.72
10 Wilson Central 279 4 41 63 64 107 135 186
Total Time: 1:33:59.40
Average: 18:47.88
11 Riverdale 285 31 36 54 55 109 111 112
Total Time: 1:34:23.20
Average: 18:52.64
12 Henry County 292 1 23 60 79 129 168 181
Total Time: 1:33:42.30
Average: 18:44.46
13 Mt. Juliet 309 29 56 59 73 92 96 118
Total Time: 1:34:54.70
Average: 18:58.94
14 Harding Academy 343 25 33 47 115 123 139 161
Total Time: 1:35:55.00
Average: 19:11.00
15 Jackson Prep (Ms) 350 22 48 86 94 100 106 165
Total Time: 1:35:59.70
Average: 19:11.94
16 Saint Benedict 386 26 67 78 95 120 128 131
Total Time: 1:36:54.20
Average: 19:22.84
17 Univ. School of Jackson 434 3 9 122 126 174 183
Total Time: 1:38:28.30
Average: 19:41.66
18 Germantown -B 482 75 98 99 102 108 132 137
Total Time: 1:39:02.30
Average: 19:48.46
19 Rossview 484 51 89 104 116 124 157 167
Total Time: 1:39:25.40
Average: 19:53.08
20 LaVergne 502 13 52 91 170 176
Total Time: 1:41:11.30
Average: 20:14.26
21 Franklin HS 562 70 81 117 146 148 150 162
Total Time: 1:41:35.10
Average: 20:19.02
22 Gallatin 565 57 105 130 133 140 152 166
Total Time: 1:41:43.20
Average: 20:20.64
23 Summit 569 42 103 121 149 154 163 169
Total Time: 1:41:55.50
Average: 20:23.10
24 Campbell County 573 50 84 141 145 153 155 172
Total Time: 1:42:09.80
Average: 20:25.96
25 Portland HS 636 2 136 147 160 191
Total Time: 1:47:37.70
Average: 21:31.54
26 Lenoir City 645 65 71 156 175 178 179 184
Total Time: 1:45:24.40
Average: 21:04.88
27 Memphis Central 699 119 127 143 151 159 164 173
Total Time: 1:45:30.50
Average: 21:06.10
28 Rossview -B 854 134 171 177 185 187 188 189
Total Time: 1:54:27.90
Average: 22:53.58
29 Harding Academy -B 915 158 182 190 192 193 194
Total Time: 2:12:23.60
Average: 26:28.72
Event 3 Girls 5k Run CC SILVER VRSTY
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Story, Rebecca 09 Christian Ac-Knx 18:46.20 1
2 Freeman, Reagan 12 Harpeth Hall 20:02.00 2
3 Carlson, Grace Baylor 20:10.90 3
4 Daniel, Caroline 10 Harpeth Hall 20:34.30 4
5 Hayes, Lydia 12 Huntingdon 20:35.50 5
6 Cosey, Taylor 08 Christian Ac-Knx 20:36.70 6
7 Kimler, Maggie 10 ECS 20:57.20 7
8 Horn, Margaret 12 W.House Heritage 21:23.20 8
9 Lytle, Brynne 10 Trinity Christn 21:26.70
10 Schumacher, Niamh 10 The King's Academy 21:28.30
11 Braman, Carley 09 Girls Prep (Gps) 21:28.80 9
12 Smith, Claire 10 Harpeth Hall 21:28.90 10
13 Jenkins, Emily 10 Harpeth Hall 21:38.30 11
14 Singelton, Elizabeth 10 Harpeth Hall 21:39.80 12
15 Hill, Allie 12 Madison Academic 21:43.40 13
16 Anderson, Alison Baylor 21:53.70 14
17 Jones, Murfee 09 Girls Prep (Gps) 21:57.00 15
18 Kwon, Jennie Baylor 22:18.60 16
19 Bernard, Megan 12 Chatt. Christian 22:25.30
20 Johnstone, Wells 09 Madison Academic 22:27.30 17
21 McVay, Kate 10 Girls Prep (Gps) 22:31.20 18
22 Watson, Madison 12 Girls Prep (Gps) 22:33.10 19
23 Lusk, Anna Clair 10 Dyer County HS 22:37.70
24 Warren, Lydia 11 USN 22:40.00 20
25 Welles, Emily 09 Christian Ac-Knx 22:42.60 21
26 Toledano, Marly Baylor 22:43.00 22
27 Gautier, Sydney Baylor 22:43.20 23
28 Brinn, Jordan Baylor 22:45.00 24
29 Reside, Anna 10 Martin Luther King 22:49.70
30 Baoini, Melissa 09 Harpeth Hall 22:52.10 25
31 Sentilles, Claire 12 Hutchison 22:53.70 26
32 Meadows, Lindsey 12 Christian Ac-Knx 23:02.90 27
33 Highland, Hannah 10 Spring Hill HS 23:04.40
34 Peters, Clare 09 St. Cecilia 23:05.00 28
35 Cannon, Caroline 12 St. George's Ind 23:06.40 29
36 Church, Samantha 09 W.House Heritage 23:07.70 30
37 Page, Ashlyne 12 Christian Ac-Knx 23:11.60 31
38 Ray, Madison 09 Dyer County HS 23:18.40
39 Coley, Ella 11 Madison Academic 23:22.20 32
40 Augustino, Bailee 12 W.House Heritage 23:25.10 33
41 Parlette, Bella 10 St. Cecilia 23:27.40 34
42 Rendall, Brooke 12 ECS 23:29.80 35
43 Hummel, Ragan 10 St. Cecilia 23:30.30 36
44 Dickinson, Carter 12 Girls Prep (Gps) 23:31.00 37
45 Beeten, Claire 10 Hume-Fogg Academic 23:31.10 38
46 Kirkpatrick, Brenna 12 Battle Ground Ac 23:35.80 39
47 Carpenter, Kate 11 USN 23:36.30 40
48 Foote, Bailey 11 Clarksville Academy 23:37.90 41
49 Arrowsmith, MaryMargaret 09 Girls Prep (Gps) 23:43.10 42
50 Wall, Katie 10 Fra 23:45.10 43
51 Calles, Sophia 12 Madison Academic 23:46.00 44
52 Zenker, Josephine 12 USN 23:48.50 45
53 Dale, Mary Ashley 11 Hume-Fogg Academic 23:53.50 46
54 Ledeczi, Anna 10 Hume-Fogg Academic 23:56.40 47
55 Jones, Rachel 12 Obion Co.Central 23:58.00 48
56 Davis, Lyndsay 12 Trinity Christn 24:00.40
57 Barton, Talia 09 USN 24:05.50 49
58 Knight, Sarah 09 USN 24:10.00 50
59 Farrell, Caroline 10 St. George's Ind 24:10.80 51
60 Leake, Kady Beth 09 Dyer County HS 24:13.30
61 Bearden, Channing 12 Lipscomb Academy 24:13.90 52
62 Touliatos, Carli 12 ECS 24:16.00 53
63 Farr, Arden 10 Hutchison 24:19.10 54
64 Harb, Sarah 09 Christian Ac-Knx 24:19.70 55
65 Yoder, Maddie 10 CPA 24:22.20
66 Williams, Olivia 10 Christian Ac-Knx X24:28.90
67 Schatzman, Rachel Baylor 24:32.50 56
68 Smith, Clare 10 St. Cecilia 24:33.40 57
69 Merchant, Sophie 10 Hutchison 24:38.00 58
70 Kriger, Rachel 09 ECS 24:38.80 59
71 Hixson, Jenna 11 Middle TN Christian 24:41.00 60
72 Tennent, Rae 10 Hume-Fogg Academic 24:49.80 61
73 Whitson, Nichole 12 Obion Co.Central 24:50.20 62
74 Parks, Tia 12 Obion Co.Central 24:54.90 63
75 Murray, Emma 10 Fra 24:56.80 64
76 Suddoth, Sarah 11 St. George's Ind 24:57.60 65
77 Bradshaw, Lindsay 11 Lipscomb Academy 25:10.10 66
78 Porter, Leighton 12 Christian Ac-Knx 25:12.70 67
79 Smith, Katelyn 11 Obion Co.Central 25:13.80 68
80 Tan, Hannah 09 Hume-Fogg Academic 25:16.50 69
81 Touliatos, Cameron 11 ECS 25:16.80 70
82 Cravens, Rachel 09 Dresden 25:18.30
83 Dugger, Lindsay 12 Middle TN Christian 25:18.60 71
84 Ray, Madeline 11 ECS X25:19.50
85 Rost, Grayson 12 Hume-Fogg Academic 25:20.20 72
86 Marotta, Lauren 10 St. George's Ind 25:24.80 73
86 White, Aloysius 11 Dyersburg 25:24.80 74
88 Driscoll, Kelsey 12 Hume-Fogg Academic 25:36.30 75
89 Mullen, Rachel 12 Middle TN Christian 25:40.60 76
90 Young, Maggie 11 USN 25:44.50 77
91 Lee, Savannah 09 Trinity Christn 25:47.00
92 Ferguson, Haylee 11 Fra 25:53.60 78
93 Schuessler, Sabrina 10 Portland HS 25:53.90 79
94 Atkins, Julia 11 Grainger HS 26:00.30
95 Segars, Madeline 09 W.House Heritage 26:03.10 80
96 Baier, Katie 09 Battle Ground Ac 26:11.30 81
97 Farrell, Hunter 09 Clarksville Academy 26:11.60 82
98 Rogers, Sarah Grace 12 Hutchison 26:12.00 83
99 Cascarella, Megan ECS 26:14.30 84
100 Rivera, Ellie 11 Pope John Paul II 26:15.00 85
101 Atherton, Faith 11 South Gibson County 26:17.70 86
102 Simms, Aiyannah 10 Pope John Paul II 26:20.10 87
103 Preuett, Stella 12 Obion Co.Central 26:23.40 88
104 Simmons, Banita 11 Dyersburg 26:27.60 89
105 Stinson, Alexis 10 Huntingdon 26:29.50 90
106 Lee, Joyce 12 Merrol Hyde Magnet 26:31.00 91
107 Rainey, Hannah 11 Page 26:32.20
108 Turner, Evelyn 11 Clarksville Academy 26:32.90 92
109 Miller, Anne 10 Chatt. Christian 26:39.80
110 Kromer, Ashley 10 Fra 26:42.80 93
111 Horrocks, Bella 09 ECS 26:52.30 94
112 Bell, McClain 10 Obion Co.Central 27:04.40 95
113 Cate, Kealey 09 St. Cecilia 27:14.80 96
114 Woody, Taylor 09 Obion Co.Central 27:18.00 97
115 Brown, Brennan 09 Page 27:20.30
116 Taylor, Kaylee 09 Huntingdon 27:27.70 98
117 White, Abigail 09 Hutchison 27:27.80 99
118 Hayes, Chynna 09 South Gibson County 27:29.50 100
119 Kemper, Alex 09 South Gibson County 27:35.50 101
120 Geiger, Katie 10 DCA 27:36.70
121 McKee, Hailey 12 Dyersburg 27:41.00 102
122 Lee, Virginia 09 St. Cecilia 27:43.80 103
123 Spinolo, Julia 12 St. George's Ind 27:45.40 104
124 Bastow, MacKensie 10 South Gibson County 27:58.40 105
125 Fleming, Jasmine 12 Battle Ground Ac 28:09.40 106
126 Simmons, Leighanne 11 Portland HS 28:13.10 107
127 Dayhuff, Libby 11 Huntingdon 28:14.40 108
128 Garrard, Emma Claire 12 Middle TN Christian 28:16.30 109
129 Munday, Kristen 10 Portland HS 28:18.20 110
130 Satty, Hannah 10 Portland HS 28:18.30 111
131 Winston, Nia 12 Lead Academy 28:19.40 112
132 Caldwell, Hannah 09 Merrol Hyde Magnet 28:19.60 113
133 Toms, Jaryn 10 Lead Academy 28:21.70 114
134 Davidson, Ali 11 Lipscomb Academy 28:26.40 115
135 Woodson, Eve 11 Dresden 28:36.40
136 Dunn, Amanda 11 Dyersburg 28:38.30 116
137 Anderson, Bella 12 Fra 28:38.40 117
138 Saye, Madelyn 10 Dyersburg 28:45.60 118
139 Roden, Emma 10 Chatt. Christian 28:57.10
140 Boyd, Ginny 11 Fra 28:57.80 119
141 Ladd, Elizabeth 11 Dyersburg 29:04.80 120
142 Fonville, Abigail 09 Hutchison 29:08.40 121
143 Thurmond, Tori 11 Lipscomb Academy 29:16.00 122
144 Parris, Amber 11 Lipscomb Academy 29:16.10 123
145 Besh, Anna 10 St. George's Ind 29:16.60 124
146 Fly, Bridgette 11 Lipscomb Academy 29:20.80 125
147 Burton, Mary Grace 10 Fra 29:27.00 126
148 Samuels, Morgan 10 Madison Academic 29:30.00 127
149 Wahl, Kala 12 Pope John Paul II 29:33.70 128
150 Thyen, Casey 10 Spring Hill HS 29:35.10
151 Kroeger, Cate 09 Pope John Paul II 29:43.50 129
152 Giles, Grace 10 Clarksville Academy 29:43.60 130
153 Polen, Megan Greenbrier HS 30:02.20
154 Hageman, Madi 10 Middle TN Christian 30:05.20 131
155 Wilson, Sara 09 Lipscomb Academy 30:06.40 132
156 Van Dette, Sarah 10 South Gibson County 30:06.90 133
157 Vintzel, Tori 10 Madison Academic 30:10.30 134
158 Latture, Katelyn 11 W.House Heritage 30:15.20 135
159 McArthur, Madeline 12 Battle Ground Ac 30:40.80 136
160 Brown, Anne Florence CPA 30:48.20
161 Counce, Julia 11 Hutchison 31:06.30 137
162 Ensley, Carson 09 Huntingdon 31:06.70 138
163 Wood, Liz 09 Pope John Paul II 31:14.30 139
164 Bond, Brianna 10 Clarksville Academy 31:14.90 140
165 Buckingham, Teiranie 12 Lead Academy 31:18.90 141
166 Pfaff, Julia 09 Merrol Hyde Magnet 31:24.90 142
167 Walker, Morgan Lausanne 31:30.90
168 Walker, Emily 09 Trinity Christn 31:31.10
169 White, Kelly Raye 09 Huntingdon 31:31.20 143
170 Thomas, Katie 11 Huntingdon 31:38.90 144
171 McCormick, Megan 09 Pope John Paul II 32:14.90 145
172 Bass, Alexis 10 Portland HS 32:50.90 146
173 McCarty, Samantha 09 South Gibson County 32:59.90 147
174 Morgan, Emma 12 Grainger HS 33:10.90
175 Garrison, Maghan 11 Battle Ground Ac 33:16.90 148
176 Stehr, Brittany 12 Chatt. Christian 33:20.90
177 Mabry, Elizabeth Clarksville Academy 33:29.90 149
178 Sabash, Sydney 12 Pope John Paul II 33:47.90 150
179 Krueger, MerriAllen 09 Merrol Hyde Magnet 33:56.90 151
180 Jones, Abbey 09 S.Gibson Co. -B 34:27.90
181 Daugherty, Rose 12 Merrol Hyde Magnet 34:29.90 152
182 McKinney, Hope 09 Merrol Hyde Magnet 34:43.90 153
183 Wright, Deseray 11 Dresden 34:45.90
184 Layton, Rachel Lausanne 35:00.00
185 Palmer, Emily 09 W.House Heritage 35:11.90 154
186 Benjamin, Courtney 10 Dresden 35:20.90
187 Scism, Sabrina 09 W.House Heritage 35:46.90 155
188 Barrette, Jordan 09 Spring Hill HS 36:27.90
189 Debro, Ashley 12 Lead Academy 36:54.90 156
190 Ali, Khadija 10 Lead Academy 37:15.90 157
190 Atu, Allie 10 Lead Academy 37:15.90 158
192 Garrett, Allia 09 Spring Hill HS 37:16.90
193 Johnson, Timya 10 S.Gibson Co. -B 37:38.90
194 Franklin, Jade Clarksville Academy X38:35.90
195 Fin, Abby 10 Clarksville Academy X39:36.90
196 Johnson, Lily 10 Clarksville Academy 40:45.90 159
197 Hoggard, Audrey Lausanne 41:12.90
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Harpeth Hall 39 2 4 10 11 12 25
Total Time: 1:45:23.30
Average: 21:04.66
2 Baylor 78 3 14 16 22 23 24 56
Total Time: 1:49:49.40
Average: 21:57.88
3 Christian Academy of Knox 86 1 6 21 27 31 55 67
Total Time: 1:48:20.00
Average: 21:40.00
4 Girls Preparatory School 98 9 15 18 19 37 42
Total Time: 1:52:01.10
Average: 22:24.22
5 University School of Nash 204 20 40 45 49 50 77
Total Time: 1:58:20.30
Average: 23:40.06
6 Evangelical Christian Sch 224 7 35 53 59 70 84 94
Total Time: 1:58:38.60
Average: 23:43.72
7 Madison Academic Magnet S 233 13 17 32 44 127 134
Total Time: 2:00:48.90
Average: 24:09.78
8 St. Cecilia 251 28 34 36 57 96 103
Total Time: 2:01:50.90
Average: 24:22.18
9 Hume-Fogg Academic 261 38 46 47 61 69 72 75
Total Time: 2:01:27.30
Average: 24:17.46
10 White House Heritage 286 8 30 33 80 135 154 155
Total Time: 2:04:14.30
Average: 24:50.86
11 Hutchison 320 26 54 58 83 99 121 137
Total Time: 2:05:30.60
Average: 25:06.12
12 Saint George's Indep. Sch 322 29 51 65 73 104 124
Total Time: 2:05:25.00
Average: 25:05.00
13 Obion County Central 329 48 62 63 68 88 95 97
Total Time: 2:05:20.30
Average: 25:04.06
14 Franklin Road Academy 395 43 64 78 93 117 119 126
Total Time: 2:09:56.70
Average: 25:59.34
15 Huntingdon 439 5 90 98 108 138 143 144
Total Time: 2:13:53.80
Average: 26:46.76
16 Middle TN Christian 447 60 71 76 109 131
Total Time: 2:14:01.70
Average: 26:48.34
17 Lipscomb Academy 478 52 66 115 122 123 125 132
Total Time: 2:16:22.50
Average: 27:16.50
18 Clarksville Academy 485 41 82 92 130 140 149 159
Total Time: 2:17:20.90
Average: 27:28.18
19 Dyersburg 499 74 89 102 116 118 120
Total Time: 2:16:57.30
Average: 27:23.46
20 Battle Ground Academy 510 39 81 106 136 148
Total Time: 2:21:54.20
Average: 28:22.84
21 South Gibson County 525 86 100 101 105 133 147
Total Time: 2:19:28.00
Average: 27:53.60
22 Portland HS 553 79 107 110 111 146
Total Time: 2:23:34.40
Average: 28:42.88
23 Pope John Paul II 568 85 87 128 129 139 145 150
Total Time: 2:23:06.60
Average: 28:37.32
24 Merrol Hyde Magnet 649 91 113 142 151 152 153
Total Time: 2:34:42.30
Average: 30:56.46
25 Lead Academy 680 112 114 141 156 157 158
Total Time: 2:42:10.80
Average: 32:26.16
Event 4 Boys 5k Run CC SILVER VRSTY
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Oscar, Reed 12 McCallie 16:49.10 1
2 Whitman, Gus 12 Chatt. Christian 16:51.50 2
3 Goodwin, Jackson 12 Baylor 16:55.50 3
4 Robinson, Jacob 10 USN 17:02.10 4
5 Carmack, Dylan 12 McCallie 17:13.30 5
6 Carlson, John 11 Baylor 17:32.40 6
7 Sumida, Alex 12 Baylor 17:40.00 7
8 Lamb, Colin 10 Page 17:44.90 8
9 Wehner, Sam 11 South Gibson County 17:46.00 9
10 Ray, Austin 12 Christian Ac-Knx 17:48.00 10
11 Smith, Connor 12 McCallie 17:50.40 11
12 Wagoner, Kevin 11 McCallie 17:51.90 12
13 Myers, Mackenzie 12 USN 17:59.70 13
14 King, Harrison 11 CPA 18:00.10 14
15 Pokela, Anders 11 Baylor 18:04.50 15
16 Carden, Chase 10 Dresden 18:08.10 16
17 Porter, Thomas 10 Signal Mountain 18:10.20 17
18 Marshall, Parker 10 McCallie 18:19.60 18
19 Shadle, Eric 12 McCallie 18:21.10 19
20 Tilleros, Sam 11 Madison Academic 18:21.40 20
21 Davis, Donovan 11 Dresden 18:23.80 21
22 Clark, Duncan 10 USN 18:26.10 22
23 Tucker, Dillon 12 Westmoreland 18:35.70
24 Sanders, Tre'von 11 Stratford Stem 18:39.10 23
25 Guthrie, Whit 11 Madison Academic 18:39.40 24
26 Vaught, Gordon 12 Westmoreland 18:42.30
27 Jackson, Demarco 11 Lead Academy 18:51.60 25
28 Minor, Matthew 11 Battle Ground Ac 18:55.90 26
29 Fortmiller, Paul 11 Chatt. Christian 18:57.60 27
30 Nation, Wes 12 Baylor 18:58.40 28
31 Galvez, Connor 10 Ensworth 18:59.20 29
32 Taylor, Darius 12 Lead Academy 18:59.80 30
33 Segars, Andrew 12 W.House Heritage 19:00.60 31
34 Broussard, Matthew 10 Chatt. Christian 19:02.60 32
35 Bowden, Josh 12 Christian Ac-Knx 19:03.00 33
35 Sawyer, Donivan 10 Dresden 19:03.00 34
37 Pennington, Lee 12 Page 19:05.00 35
38 Towle, Andrew 12 Merrol Hyde Magnet 19:05.60 36
39 Palermo, Matthew 11 Baylor 19:07.40 37
40 Ellis, Layne 12 South Gibson County 19:12.20 38
41 McCollum, Drew 10 Lipscomb Academy 19:14.00 39
42 Hayes, Tiger 12 Lead Academy 19:18.30 40
43 Hill, Hayden 10 Madison Academic 19:22.30 41
44 Joyner, Adam 11 Madison Academic 19:23.80 42
45 Runyon-Hass, Jack 12 Ensworth 19:24.10 43
46 Franklin, Miles 09 Christian Ac-Knx 19:24.30 44
47 Gardner, Alex 10 South Gibson County 19:26.50 45
48 Floyd, Chandler 12 USN 19:27.10 46
49 Ginn, Jacob 11 ECS 19:27.20 47
50 Wehner, Isaac 09 South Gibson County 19:28.80 48
51 Raymond, Bryan 12 Father Ryan 19:29.40 49
52 McCormick, Riley 10 Ensworth 19:29.60 50
53 Lanas, Dylan 11 Pope John Paul II 19:31.60 51
54 Holt, Harrison 11 Madison Academic 19:32.30 52
55 Deckbar, John 09 Father Ryan 19:33.30 53
56 Sisson, Graham 10 St. George's Ind 19:33.80 54
57 Cagle, Sam 12 Christian Ac-Knx 19:34.80 55
58 Cox, Gavin 12 W.House Heritage 19:35.40 56
59 Mossette, Addison 11 W.House Heritage 19:35.70 57
60 King, Mitch 11 CPA 19:35.80 58
61 Quesenberry, Austin 12 Grainger HS 19:36.30
62 Arrowsmith, George 10 McCallie 19:38.60 59
63 Morse, Johnny 12 Christian Ac-Knx 19:39.10 60
64 Wood, John 12 Signal Mountain 19:40.10 61
65 Miller, Keegan 09 Father Ryan 19:42.20 62
66 Reeder, Sasha 11 Father Ryan 19:42.40 63
67 Huffman, Caleb 12 ECS 19:42.90 64
68 Zekarias, Iyobed 09 Lipscomb Academy 19:44.00 65
69 Alexander, Joshua 10 Merrol Hyde Magnet 19:49.50 66
70 Smith, Robert 09 Lipscomb Academy 19:53.90 67
71 McLemore, Jackson 10 Madison Academic 19:55.10 68
72 Whitaker, Jared 11 St. George's Ind 19:55.50 69
73 Ragsdale, Jacob 11 Battle Ground Ac 19:55.60 70
74 Bowen, Butler 11 Lipscomb Academy 19:56.90 71
75 McAden, Clay 11 ECS 19:57.60 72
76 Wirth, Jordan 11 Pope John Paul II 19:59.00 73
77 Duisen, Ryan 09 Greenbrier HS 19:59.80 74
78 Heuerman, Allan 11 CPA 20:04.00 75
79 McMinn, Andrew 10 Madison Academic 20:05.20 76
80 Wood, Caleb 10 Lipscomb Academy 20:09.40 77
81 Martin, Nic 10 Dyer County HS 20:10.90
82 Johnson, Brad 11 USN 20:12.30 78
83 Schulte, Patrick 11 Page 20:13.40 79
84 Gill, Jacob 09 Dyersburg 20:13.60 80
85 Hewes, Carson 12 ECS 20:15.70 81
86 Wimberly, Clay 10 South Gibson County 20:17.10 82
87 Stubblefield, Colin 12 Lipscomb Academy 20:19.10 83
88 Chandler, Garrett 09 Grainger HS 20:19.60
89 Medina, Guadalupe Stratford Stem 20:20.20 84
90 Fenton, George 11 CPA 20:20.90 85
91 McGlasson, Garret 09 Merrol Hyde Magnet 20:21.90 86
92 Teague, Jarrod 11 Page 20:22.90 87
93 Urey, Patrick 09 Baylor 20:23.50 88
94 Ingram, Tristan 11 Father Ryan 20:23.70 89
95 Geiser, Thomas 10 Father Ryan 20:24.00 90
96 Moss, Ethan 12 Middle TN Christian 20:26.10 91
97 Drennan, Hunt 11 Signal Mountain 20:26.70 92
98 Chastain, Chase 11 Signal Mountain 20:27.50 93
99 Clark, Tanner 11 Fra 20:30.30 94
100 Little, John Grant 12 Christian Ac-Knx 20:31.30 95
101 Gibson, Andrew S.Gibson Co. -B 20:33.30
102 Condidorio, Trevor 12 CPA 20:36.80 96
103 Reed, Eric 12 St. George's Ind 20:37.60 97
104 Miller, Jonathan 10 CPA 20:38.80 98
105 Papple, Josh 09 ECS X20:39.10
106 Miller, John Austin 11 CPA 20:39.30 99
107 Ryan, Will 10 St. George's Ind 20:40.70 100
108 Mench, Kyle 10 Greenbrier HS 20:42.00 101
109 Turner, Cal 11 Fra 20:42.20 102
110 Dykens-Hodapp, A.J. 10 USN 20:42.90 103
111 Leffingwell, Cy 10 ECS 20:43.40 104
112 Camp, Jim 09 Lipscomb Academy 20:44.50 105
113 Dambach, Henry 09 Battle Ground Ac 20:45.60 106
114 Hendrickson, Brian 10 Dyer County HS 20:46.20
115 Boyd, David 11 ECS 20:46.60 107
116 Cantrell, Isaac 12 W.House Heritage 20:48.70 108
117 Lawrence, Donnie 09 Ensworth 20:50.30 109
118 Roddy, Grady 09 Battle Ground Ac 20:52.60 110
119 Dawson, Jesse 11 Signal Mountain 20:54.90 111
120 Thompson, Conner 09 USN 20:55.80 112
120 Frizzell, Eli 10 Fra 20:55.80 113
122 Bright, Bronson 10 DCA 20:56.00
123 Coffman, Jessie 09 Grainger HS 20:57.30
124 Wagner, Max 10 Merrol Hyde Magnet 20:58.00 114
125 Kuehn, Richard 11 St. George's Ind 20:58.10 115
126 Roseman, Evan 11 Signal Mountain 20:58.40 116
127 Walker, Mason 10 St. George's Ind 20:58.80 117
128 Williams, Grant 09 Signal Mountain 20:59.40 118
129 Coffman, Jared 11 Grainger HS 21:06.10
130 Kelly, Wes 11 Fra 21:06.80 119
131 McMahan, Michael 10 Page 21:11.40 120
132 Buss, Cameron 09 Dyersburg 21:12.40 121
133 Carr, Caleb 12 Christian Ac-Knx 21:12.70 122
134 Meeks, Spencer 11 Fra 21:13.70 123
135 Woods, Dijuan 12 Lead Academy 21:18.20 124
136 Brahm, Noah Lausanne 21:20.80 125
137 Meier, Sean 10 Merrol Hyde Magnet 21:21.40 126
138 Killins, Collin 11 Christian Ac-Knx X21:25.30
139 Yates, Hayden 11 Pope John Paul II 21:28.10 127
140 Ruyle, Cole 10 South Gibson County 21:33.70 128
141 Slate, Ehtan 10 Greenbrier HS 21:33.80 129
142 Sanders, Adam 11 Merrol Hyde Magnet 21:34.20 130
143 Jasmine, Andrew 11 Stratford Stem 21:35.30 131
144 Earl, Nathan 11 Ensworth 21:36.10 132
145 Hyde, Sam 11 St. George's Ind 21:41.20 133
146 Peckham, Turner Westminster Academy 21:45.60 134
147 Todd, Reed 12 Middle TN Christian 21:48.40 135
148 Moss, Preston 10 Middle TN Christian 21:51.50 136
149 Austin, Cameron 12 Chatt. Christian 21:52.50 137
150 Alsup, Owen 09 Ensworth 21:53.80 138
151 Baskins, Jimmy 11 Greenbrier HS 22:01.20 139
152 Reneau, Charles Westminster Academy 22:02.20 140
153 Woodard, Nathan 10 Westmoreland 22:02.50
154 Northcut, Miles 09 Trinity Christn 22:02.70
155 Maddox, Trenton 10 Page 22:04.40 141
156 Scoggins, Kyle 09 Page 22:05.30 142
157 Tidwell, Trevor 09 Middle TN Christian 22:06.10 143
158 Vargason, Ambrose 10 Stratford Stem 22:07.70 144
159 Woods, Darius 12 Lead Academy 22:18.10 145
160 Warren, Trevonne 11 Dyersburg 22:22.20 146
161 Barker, Zach 11 Huntingdon 22:30.20 148
161 Jones, Nick 12 Huntingdon 22:30.20 147
163 Brown, Collins 11 Pope John Paul II 22:30.90 149
164 Wukasch, Kevin Westminster Academy 22:31.90 150
165 Norris, Stone 08 Clarksville Academy 22:32.40 151
166 Rich, Tanner 12 Huntingdon 22:33.20 152
167 Whiting, Forrest 09 W.House Heritage 22:40.20 153
168 Atnip, Lincoln Westminster Academy 22:47.90 154
169 Calahan, Carson 12 Middle TN Christian 22:56.30 155
170 Isaacs, Colin 10 Dyersburg 22:58.60 156
171 Boyd, Marshall S.Gibson Co. -B 23:00.10
172 Riggins, Perry S.Gibson Co. -B 23:01.10
173 Huddleston, Caien 10 Chatt. Christian 23:08.90 157
174 Nguyen, Ben 10 Spring Hill HS 23:11.30
175 Parker, Miles Lausanne 23:13.20 158
176 Brannon, Jake Lausanne 23:17.60 159
177 Keith, Matthew 10 Battle Ground Ac 23:33.30 160
178 Johnson, Trip 11 Dyersburg 23:37.40 161
179 West, Harrison 11 DCA 23:38.80
180 Collins, Noah Westminster Academy 23:43.70 162
181 Smith, Dalton 10 Clarksville Academy 23:50.00 163
182 Barrette, Jonathan 12 Spring Hill HS 23:55.10
183 Anand, Aaron 10 Chatt. Christian 24:01.70 164
184 Dawson, Joe 09 Pope John Paul II 24:02.90 165
185 Deters, Luke 09 Dyer County HS 24:03.60
186 Johnson, Owen 11 Clarksville Academy 24:06.60 166
187 Maloof, Jake 10 Battle Ground Ac 24:13.60 167
188 Heatley, Justin 11 Dresden 24:16.10 168
189 McDougall, Wylie 09 Ensworth 24:18.60 169
190 Ranson, Alex Westminster Academy 24:19.60 170
191 Chagani, Azman Lausanne 24:19.70 171
192 Birdwell, Kolby 09 Greenbrier HS 24:20.70 172
193 Getter, Drew 11 Merrol Hyde Magnet 24:24.40 173
194 Garreston, Sam 11 Pope John Paul II 24:30.00 174
195 Lenz, Andy Lausanne 24:31.70 175
196 Matthews, Hunter 10 Fra 24:50.10 176
197 Peebles, Quinn Westminster Academy 24:51.20 177
198 Ankoviak, John 12 Clarksville Academy 24:59.40 178
199 Peace, Collin 10 Chatt. Christian 25:13.00 179
200 Robins, Gavin 09 Huntingdon 25:18.20 180
201 Repath, Jason 10 W.House Heritage 25:28.30 181
202 Utley, Jack 10 Stratford Stem 25:30.00 182
203 Langston, Tyrik 11 Lead Academy 25:31.70 183
204 Guess, Hunter 12 Huntingdon 25:35.20 184
205 O'Connell, Benjamin 11 Battle Ground Ac 25:36.90 185
206 Kim, Joey 12 Middle TN Christian 25:57.40 186
207 Utley, Mykael 09 Lead Academy 26:02.70 187
208 Stansell, Max 09 Pope John Paul II 26:06.80 188
209 Goodlow, Jon 11 Dresden 26:13.60 189
210 Key, Zach 09 Trinity Christn 26:13.80
211 Thrasher, Robbie 10 Huntingdon 26:26.90 190
212 Neirynck, Victor Clarksville Academy 27:09.30 191
213 Holmes, Cory 10 DCA 27:14.10
214 Magee, Ethan 12 Huntingdon 27:17.50 192
215 Hazelwood, Will 11 Fra 27:31.80 193
216 Prahbu, Suraj 12 Clarksville Academy 27:50.60 194
217 Premm, Alex Clarksville Academy X28:01.60
218 Crawford, Matthew 10 W.House Heritage 28:20.70 195
219 Hargett, Destin 10 Trinity Christn 29:08.30
220 Morton, Josh 11 Clarksville Academy 29:10.10 196
221 Finklea, John 11 Goodpasture 29:43.00
222 Ball, Maxie 09 Stratford Stem 30:46.30 197
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 McCallie 47 1 5 11 12 18 19 59
Total Time: 1:28:04.30
Average: 17:36.86
2 Baylor 59 3 6 7 15 28 37 88
Total Time: 1:29:10.80
Average: 17:50.16
3 University School of Nash 163 4 13 22 46 78 103 112
Total Time: 1:33:07.30
Average: 18:37.46
4 Madison Academic Magnet S 179 20 24 41 42 52 68 76
Total Time: 1:35:19.20
Average: 19:03.84
5 Christian Academy of Knox 202 10 33 44 55 60 95 122
Total Time: 1:35:29.20
Average: 19:05.84
6 South Gibson County 222 9 38 45 48 82 128
Total Time: 1:36:10.60
Average: 19:14.12
7 Father Ryan 316 49 53 62 63 89 90
Total Time: 1:38:51.00
Average: 19:46.20
8 Lipscomb Academy 319 39 65 67 71 77 83 105
Total Time: 1:38:58.20
Average: 19:47.64
9 Christ Presbyterian Acade 328 14 58 75 85 96 98 99
Total Time: 1:38:37.60
Average: 19:43.52
10 Page 329 8 35 79 87 120 141 142
Total Time: 1:38:37.60
Average: 19:43.52
11 Chattanooga Christian 355 2 27 32 137 157 164 179
Total Time: 1:39:53.10
Average: 19:58.62
12 Ensworth 363 29 43 50 109 132 138 169
Total Time: 1:40:19.30
Average: 20:03.86
13 Lead Academy 364 25 30 40 124 145 183 187
Total Time: 1:40:46.00
Average: 20:09.20
14 Evangelical Christian Sch 368 47 64 72 81 104 107
Total Time: 1:40:06.80
Average: 20:01.36
15 Signal Mountain 374 17 61 92 93 111 116 118
Total Time: 1:39:39.40
Average: 19:55.88
16 White House Heritage 405 31 56 57 108 153 181 195
Total Time: 1:41:40.60
Average: 20:20.12
17 Merrol Hyde Magnet 428 36 66 86 114 126 130 173
Total Time: 1:41:36.40
Average: 20:19.28
18 Dresden 428 16 21 34 168 189
Total Time: 1:46:04.60
Average: 21:12.92
19 Saint George's Indep. Sch 435 54 69 97 100 115 117 133
Total Time: 1:41:45.70
Average: 20:21.14
20 Battle Ground Academy 472 26 70 106 110 160 167 185
Total Time: 1:44:03.00
Average: 20:48.60
21 Franklin Road Academy 551 94 102 113 119 123 176 193
Total Time: 1:44:28.80
Average: 20:53.76
22 Stratford Stem 564 23 84 131 144 182 197
Total Time: 1:48:12.30
Average: 21:38.46
23 Pope John Paul II 565 51 73 127 149 165 174 188
Total Time: 1:47:32.50
Average: 21:30.50
24 Greenbrier HS 615 74 101 129 139 172
Total Time: 1:48:37.50
Average: 21:43.50
25 Middle TN Christian 660 91 135 136 143 155 186
Total Time: 1:49:08.40
Average: 21:49.68
26 Dyersburg 664 80 121 146 156 161
Total Time: 1:50:24.20
Average: 22:04.84
27 Westminster Academy 740 134 140 150 154 162 170 177
Total Time: 1:52:51.30
Average: 22:34.26
28 Lausanne 788 125 158 159 171 175
Total Time: 1:56:43.00
Average: 23:20.60
29 Huntingdon 811 148 147 152 180 184 190 192
Total Time: 1:58:27.00
Average: 23:41.40
30 Clarksville Academy 849 151 163 166 178 191 194 196
Total Time: 2:02:37.70
Average: 24:31.54
Event 5 Mixed 5k Run CC JUNIOR VRSTY
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women 5000 Run
1 #1299 Peacock, Janie W10 White Station 21:43.70
2 #967 Wang, Kaili W09 Harpeth Hall 22:23.50 1
3 #958 Kohl, Caroline W11 Harpeth Hall 22:30.30 2
4 #962 Nunn, Lara W12 Harpeth Hall 22:33.90 3
5 #948 Beuter, Betsy W09 Harpeth Hall 23:30.60 4
6 #952 Goldenring, Kate W12 Harpeth Hall 23:50.70 5
7 #799 Johnson, Makenzie W09 Chatt. Christian 24:04.60
8 #954 Hawkins, Eliza W10 Harpeth Hall 24:06.60 6
9 #959 Massey, Elizabeth W09 Harpeth Hall 24:12.80 7
10 #961 McRae, Marimac W10 Harpeth Hall 24:19.60
11 #949 Burkart, Jordan W11 Harpeth Hall 24:24.00
12 #953 Grande, Sophia W09 Harpeth Hall 24:30.60
13 #914 Thel, Hannah W12 Girls Prep (Gps) 24:39.20 8
14 #963 Nunn, Madi W11 Harpeth Hall 24:51.60
15 #780 Austin, Abby W Brentwood Academy 24:58.10 9
16 #1216 Tobens, Kate W11 Sovereign Grace 25:07.30 10
17 #916 Torrence, Rebecca W10 Girls Prep (Gps) 25:11.90 11
18 #784 Doom, Micayla W Brentwood Academy 25:13.60 12
19 #1294 Coleman, Olivia W12 White Station 25:14.00
20 #960 McFadden, Blair W12 Harpeth Hall 25:21.30
21 #1279 Stack, Ella W10 USN 25:26.90 13
22 #1002 McCarthy, Molly W11 Hume-Fogg Academic 25:36.80 14
23 #1293 Anderson, Alexis W09 White Station 25:48.70
24 #1165 Hartwig, Alex W11 Saint Agnes Academy 25:55.40 15
25 #908 Foley, Ragan W12 Girls Prep (Gps) 26:04.90 16
26 #1205 Blackmon, Maggie W08 Sovereign Grace 26:07.50 17
27 #1135 Kinard, Abby W11 Riverdale 26:32.00 18
28 #778 Anderson, Katherin W Brentwood Academy 26:44.70 19
29 #995 Henderson, Kylah W11 Hume-Fogg Academic 26:54.00 20
30 #781 Bryant, Sarah W Brentwood Academy 26:56.70 21
31 #911 Mulligan, Lea W10 Girls Prep (Gps) 27:01.80 22
32 #918 Welborn, Anne Mill W12 Girls Prep (Gps) 27:03.30 23
33 #1137 McCardell, Gabby W09 Riverdale 27:07.10 24
34 #881 Hendricks, Emmie W10 Franklin HS 27:08.40
35 #1280 Thompson, Brooke W12 USN 27:11.80 25
36 #1275 Friedman, Keri W10 USN 27:13.70 26
37 #1170 Ratliff, Cailyn W10 Saint Agnes Academy 27:15.40 27
38 #1249 Baker, Anna W09 Trinity Christn 27:33.90
39 #1214 Smith, Emma W11 Sovereign Grace 27:39.60 28
40 #1282 Watke, Katie W09 USN 27:42.00 29
41 #1226 Gaston, Sissy W10 St. Cecilia 28:05.00
42 #785 Elder, Mary Capers W Brentwood Academy 28:12.30 30
43 #1295 Foster, Rayvyn W12 White Station 28:23.10
44 #913 Sinha, Ayushi W11 Girls Prep (Gps) 28:28.40 31
45 #1001 McCammon, Hadley W12 Hume-Fogg Academic 28:33.60 32
46 #749 Schwartze, Conni W11 Bartlett HS 28:36.80 33
47 #1004 Rockey, Kimber W12 Hume-Fogg Academic 28:47.70 34
48 #1213 Ramares, Shelby W10 Sovereign Grace 29:00.50 35
49 #1217 Vesely, Julia W11 Sovereign Grace 29:00.60 36
50 #1208 Longhurst, Chris W10 Sovereign Grace 29:09.20 37
51 #786 Gibbons, Elizabeth W Brentwood Academy 29:10.40 38
52 #790 Holbrook, Ellen W Brentwood Academy 29:10.50 39
53 #1127 Bender, Aleesha W12 Riverdale 29:15.10 40
54 #737 Garrett, Tyler W11 Bartlett HS 29:19.70 41
55 #1237 Taylor, Evie W10 St. Cecilia 29:25.80
56 #1175 Stroud, Chandlor W10 Saint Agnes Academy 29:35.30 42
57 #1164 Grein, Katelynn W11 Saint Agnes Academy 29:39.00 43
58 #912 Sanford, Rye W11 Girls Prep (Gps) 30:07.60 44
59 #987 Dooley, Emma W10 Hume-Fogg Academic 30:10.70 45
60 #1250 Beaton, Savannah W09 Trinity Christn 30:20.70
61 #1274 Eidam, Hope W12 USN 30:27.20 46
62 #1204 Bender, Caroline W08 Sovereign Grace 30:33.10 47
63 #993 Harrill-Daft, Madd W09 Hume-Fogg Academic 31:25.50 48
64 #1271 Connor, Natalie W10 USN 31:31.60 49
65 #1010 Voehler, Melanie W09 Hume-Fogg Academic 31:37.30 50
66 #1267 Allen, Bonnie W10 USN 31:57.20 51
67 #1000 Manning, Victoria W10 Hume-Fogg Academic 32:01.00
68 #996 Joffrion, Margaret W11 Hume-Fogg Academic 32:05.60
69 #998 Kirtland, Melanie W11 Hume-Fogg Academic 32:05.70
70 #1236 Tanner, Lucy W09 St. Cecilia 32:36.90
71 #991 Girismen, Elif W11 Hume-Fogg Academic 32:42.20
72 #1133 Johnson, Kayla W10 Riverdale 32:44.80 52
73 #1160 Bean, Lauren W09 Saint Agnes Academy 32:58.80 53
74 #1215 Tant, Margaret W09 Sovereign Grace 32:59.50
75 #733 Chandler, MacKenzi W09 Bartlett HS 33:04.30 54
76 #1003 Mindigo, Arielle W12 Hume-Fogg Academic 33:08.90
77 #1278 Roth, Hannah W12 USN 33:31.60
78 #1009 Tomas, Sandra W09 Hume-Fogg Academic 33:40.10
79 #989 Dryer, Caroline W11 Hume-Fogg Academic 33:43.30
80 #1053 Wieman, Emily W11 Lipscomb Academy 33:47.40
81 #1051 Schrader, Sophia W10 Lipscomb Academy 34:11.10
82 #1142 Shreve, Kasey W10 Riverdale 34:16.60 55
83 #1308 Hodgson, Noelle W09 Wilson Central 34:35.30
84 #1120 Wieber, Natalie W11 Pope John Paul II 34:48.00
85 #750 Trenthem, Brooke W10 Bartlett HS 34:48.70 56
86 #1269 Blumenthal, Stepha W10 USN 34:52.70
87 #1006 Smythe, Hannah W10 Hume-Fogg Academic 35:27.90
88 #1049 Paddison, Grace W11 Lipscomb Academy 35:34.80
89 #1140 Ray, Savannah W12 Riverdale 35:41.90 57
90 #985 Cunningham, Aziza W11 Hume-Fogg Academic 35:52.80
91 #994 Henderson, Kamiah W Hume-Fogg Academic 36:00.00
92 #734 Clark, Jennifer W11 Bartlett HS 36:04.80 58
93 #745 Martin, McKenzie W10 Bartlett HS 36:26.20 59
94 #1112 Fox, Anna W12 Pope John Paul II 36:40.30
95 #1131 Hall, Sara Grace W09 Riverdale 36:59.40 60
96 #738 Green, Hollie W10 Bartlett HS 37:07.60 61
97 #992 Goad, Payton W11 Hume-Fogg Academic 37:29.50
98 #740 Hill, Tori W09 Bartlett HS 37:52.10
99 #1044 Burke, Rebekah W10 Lipscomb Academy 38:02.00
100 #1144 Voyles, Kenzie W09 Riverdale 40:54.30
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women 5000 Run
1 Harpeth Hall 15 1 2 3 4 5 6 7
Total Time: 1:54:49.00
Average: 22:57.80
2 Girls Preparatory School 80 8 11 16 22 23 31 44
Total Time: 2:10:01.10
Average: 26:00.22
3 Brentwood Academy 91 9 12 19 21 30 38 39
Total Time: 2:12:05.40
Average: 26:25.08
4 Sovereign Grace Academy 126 10 17 28 35 36 37 47
Total Time: 2:16:55.50
Average: 27:23.10
5 University School of Nash 139 13 25 26 29 46 49 51
Total Time: 2:18:01.61
Average: 27:36.32
6 Hume-Fogg Academic 145 14 20 32 34 45 48 50
Total Time: 2:20:02.80
Average: 28:00.56
7 Saint Agnes Academy 180 15 27 42 43 53
Total Time: 2:25:23.90
Average: 29:04.78
8 Riverdale 189 18 24 40 52 55 57 60
Total Time: 2:29:55.60
Average: 29:59.12
9 Bartlett HS 242 33 41 54 56 58 59 61
Total Time: 2:41:54.30
Average: 32:22.86
Event 6 Boys 5k Run CC JUNIOR VRSTY
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 #436 Eislestein, Nelson 11 McCallie 18:41.70 1
2 #152 McDonald, Kyle 11 Daviess Co. (Ky) 18:50.30 2
3 #434 Crump, Athey 11 McCallie 19:08.10 3
4 #141 Cavender, Austin 10 Daviess Co. (Ky) 19:15.30 4
5 #134 Baker, Jett 09 Daviess Co. (Ky) 19:19.00 5
6 #155 Morris, Jackson 10 Daviess Co. (Ky) 19:25.50 6
7 #623 Tant, Michael 11 Sovereign Grace 19:29.10 7
8 #610 George, Jonathan 10 Sovereign Grace 19:29.20 8
9 #432 Clark, Hampton 12 McCallie 19:45.50 9
10 #435 Duncan, Will 10 McCallie 19:46.10 10
11 #149 Lee, Aaron 10 Daviess Co. (Ky) 19:46.90 11
12 #147 King, Sam 09 Daviess Co. (Ky) 19:58.00 12
13 #611 Jones, Daniel 12 Sovereign Grace 20:10.00 13
14 #207 Carvalho, Nick 10 Father Ryan 20:15.80 14
15 #25 Wood, Avery 09 Bartlett HS 20:26.70 15
16 #450 Wood, Grey 12 McCallie 20:30.00 16
17 #64 Reed, Colby 10 Blackman 20:34.90 17
18 #418 Taylor, Joseph 10 Madison Academic 20:43.80
19 #220 Killian, Jim 09 Father Ryan 20:44.00 18
20 #554 Wolfenbarger, Ty 12 Riverdale 20:45.20 19
21 #606 Blackmon, Joel 09 Sovereign Grace 20:50.50 20
22 #393 Howell, Clay 11 Lipscomb Academy 20:51.70 21
23 #158 Roby, Tyler 09 Daviess Co. (Ky) 20:53.00 22
24 #156 Nofsinger, Bryson 09 Daviess Co. (Ky) 20:53.70
25 #159 Smith, Max 10 Daviess Co. (Ky) 20:54.00
26 #12 Hill, Brendan 09 Bartlett HS 20:54.50 23
27 #145 Godfrey, Boppa 09 Daviess Co. (Ky) 20:56.60
28 #531 Clay, Brandon 12 Riverdale 20:59.00 24
29 #212 Fay, Connor 10 Father Ryan 21:00.60 25
30 #696 Wuerth, Silas 12 USN 21:01.40 26
31 #692 Shockley, Connor 10 USN 21:04.10 27
32 #433 Crum, Owen 12 McCallie 21:10.90 28
33 #206 Barton, Parker 10 Father Ryan 21:14.30 29
34 #7 Coscia, Luke 11 Bartlett HS 21:16.50 30
35 #136 Baker, Zach 09 Daviess Co. (Ky) 21:17.40
36 #437 Finch, Max 09 McCallie 21:20.20 31
37 #680 Lyons, Crawford 11 USN 21:20.30 32
38 #678 Lee, Ben 11 USN 21:26.20 33
39 #417 Radloff, Dylan 12 Madison Academic 21:26.90
40 #675 Horton, Eli 09 USN 21:29.30 34
41 #608 Garner, Jackson 09 Sovereign Grace 21:31.00 35
42 #2 Alexander, Ian 09 Bartlett HS 21:31.50 36
43 #196 Wallace, William 09 Ensworth 21:32.00 37
44 #441 McCarthy, Connor 12 McCallie 21:35.50
45 #429 Bird, Jonah 09 McCallie 21:35.60
46 #723 Shadow, Ian 10 White Station 21:36.60
47 #230 Bledsoe, Jonathan 09 Franklin HS 21:37.40 38
48 #17 Johnson, Ian 10 Bartlett HS 21:41.10 39
49 #210 Domen, Grant 10 Father Ryan 21:41.70 40
50 #410 Greer, Ben 12 Madison Academic 21:42.30
51 #350 Payne, Alexander Jackson Prep (Ms) 21:42.60
52 #448 Stalling, Jacob 10 McCallie 21:46.60
53 #404 Trosdal, Einar 09 Lipscomb Academy 21:48.60 41
54 #53 Gonzales, Jayson 09 Blackman 21:49.20 42
55 #50 Collins, Griffin 09 Blackman 21:53.20 43
56 #48 Chumney, Benjamin 09 Blackman 21:55.20 44
57 #225 Seethaler, Noah 09 Father Ryan 21:56.20 45
58 #54 Hardin, Immanuel 09 Blackman 21:58.70 46
59 #49 Clementz, Casey 09 Blackman 22:00.50 47
60 #146 Jones, Nathan 10 Daviess Co. (Ky) 22:01.00
61 #392 Galbreath, Braden 09 Lipscomb Academy 22:02.40 48
62 #55 Harris, Jacob 10 Blackman 22:03.60 49
63 #689 Reich, Paul 11 USN 22:03.90 50
64 #544 Reissner, Daniel 10 Riverdale 22:07.80 51
65 #153 Merkel, Colin 10 Daviess Co. (Ky) 22:08.80
66 #160 Tedder, Timothy 09 Daviess Co. (Ky) 22:13.60
67 #142 Cooper, Seth 09 Daviess Co. (Ky) 22:14.90
68 #139 Carmon, Hayden 11 Daviess Co. (Ky) 22:20.50
69 #216 Haugh, Brendan 09 Father Ryan 22:23.40 52
70 #192 Patel, Dilan 09 Ensworth 22:24.10 53
71 #609 Gaston, Josh 11 Sovereign Grace 22:25.10 54
72 #721 McCormick, Jackson 11 White Station 22:26.30
73 #56 Harvey, Trey 10 Blackman 22:26.80
74 #236 Lanai, Vadim 09 Franklin HS 22:27.60 55
75 #395 Jones, Caleb 12 Lipscomb Academy 22:30.80 56
76 #618 Roberts, Nathan 09 Sovereign Grace 22:33.70 57
77 #19 Knight, Logan 11 Bartlett HS 22:35.60 58
78 #157 Payne, Ethan 12 Daviess Co. (Ky) 22:35.70
79 #613 MaGuirk, James 09 Sovereign Grace 22:37.00
80 #15 Huffstetler, Jacks 11 Bartlett HS 22:39.70 59
81 #672 Eckhard, London 10 USN 22:40.00 60
82 #222 O'Brien, Will 11 Father Ryan 22:40.80
83 #385 Byun, Will 11 Lipscomb Academy 22:41.80 61
84 #28 Zheng, Jack 12 Bartlett HS 22:41.90
85 #190 Morgan, Hagan 09 Ensworth 22:44.40 62
86 #58 Kitchen, Zachary 12 Blackman 22:48.20
87 #349 Meadows, Leland Jackson Prep (Ms) 22:48.80
88 #209 Denamur, Matt 11 Father Ryan 22:51.50
89 #227 Taylor, Jackson 09 Father Ryan 22:52.90
90 #67 Solomon, Hunter 10 Blackman 22:53.00
91 #10 Harrison, Blayne 11 Bartlett HS 22:56.00
92 #551 Vinson, Bryant 12 Riverdale 23:00.20 63
93 #491 Clayton, Dalton 10 Page 23:01.30
94 #490 Bailey, Adam 09 Page 23:02.90
95 #9 Hamilton, Jason 10 Bartlett HS 23:05.80
96 #27 Zeng, Kevin 09 Bartlett HS 23:08.00
97 #440 Martin, Josh 09 McCallie 23:09.00
98 #195 Smith, Jack 09 Ensworth 23:15.30 64
99 #70 Thomason, Edwards 10 Blackman 23:17.80
100 #66 Sewell, Conner 10 Blackman 23:21.30
101 #674 Harris, Benjamin 09 USN 23:21.50
102 #533 Crockett, Spencer 10 Riverdale 23:22.70 65
103 #59 Lane, Andrew 10 Blackman 23:23.10
104 #612 King, Sam 08 Sovereign Grace 23:26.70
105 #14 Houston, Garrett 10 Bartlett HS 23:28.00
106 #552 Vinson, Seth 09 Riverdale 23:28.70 66
107 #513 McEntire, Creed 10 Pope John Paul II 23:35.00 67
108 #388 Chen, Flynn 11 Lipscomb Academy 23:37.90 68
109 #244 Winton, Cole 10 Franklin HS 23:50.30 69
110 #532 Connor, Luke 09 Riverdale 23:50.50 70
111 #211 Douglas, Liam 09 Father Ryan 23:52.40
112 #135 Baker, Noah 09 Daviess Co. (Ky) 24:00.10
113 #619 Sherrer, Ethan 08 Sovereign Grace 24:02.70
114 #150 Maxwell, Josh 10 Daviess Co. (Ky) 24:03.70
115 #505 Cancella, Greg 11 Pope John Paul II 24:05.70 71
116 #621 Smith, Thomas 09 Sovereign Grace 24:08.80
117 #693 Stephens, Daniel 09 USN 24:10.00
118 #691 Rosenthal, Eric 12 USN 24:15.60
119 #51 Delgado, Ismael 09 Blackman 24:17.70
120 #391 Freund, Carson 09 Lipscomb Academy 24:21.30 72
121 #186 Johnston, Sam 09 Ensworth 24:26.70 73
122 #183 Clements, John 09 Ensworth 24:29.60 74
123 #460 Jung, Yujun 10 Merrol Hyde Magnet 24:32.00
124 #516 Quiampang, John Pa 09 Pope John Paul II 24:34.80 75
125 #687 Noser, Ted 09 USN 24:35.10
126 #509 Hosay, Owen 10 Pope John Paul II 24:40.20 76
127 #667 Bollen, Nathan 10 USN 24:41.60
128 #530 Brown, Kendall 10 Riverdale 24:44.30
129 #409 Zhong, Samson 09 Lipscomb Academy 24:52.60
130 #61 Neal, Zackery 10 Blackman 24:54.30
131 #243 Schwartz, Sean 09 Franklin HS 24:54.90 77
132 #666 Bailey, Joe 09 USN 25:01.00
133 #685 Niarhos, George 12 USN 25:01.10
134 #63 Panter, Adam 11 Blackman 25:04.50
135 #194 Slattery, Sam 09 Ensworth 25:04.70 78
136 #237 Lane, Dylan 10 Franklin HS 25:11.70 79
137 #86 Bilbra, Wyatt 10 Chatt. Christian 25:11.80
138 #622 Smith, Will 08 Sovereign Grace 25:15.00
139 #354 Upton, Russ Jackson Prep (Ms) 25:16.70
140 #538 Hickman, Tyler 11 Riverdale 25:17.50
141 #695 Upender, Nishant 12 USN 25:18.00
142 #535 Farmer, Sam 12 Riverdale 25:26.30
143 #8 Gibbons, John Mich 11 Bartlett HS 25:28.70
144 #684 Neely, Alden 12 USN 25:28.80
145 #22 Montgomery, Ryan 09 Bartlett HS 25:29.60
146 #546 Smith, Cole 09 Riverdale 25:31.00
147 #197 Williams, Reed 09 Ensworth 25:48.50
148 #218 Hill, Thomas 09 Father Ryan 25:52.90
149 #512 McCormick, Tyler 11 Pope John Paul II 25:58.40 80
150 #400 Sailors, Myron 12 Lipscomb Academy 26:03.70
151 #503 Antone, Oliver 09 Pope John Paul II 26:07.70 81
152 #683 Myers, Stuart 09 USN 26:08.10
153 #438 Hutcheson, Spence 11 McCallie 26:15.90
154 #398 McQuain, Garrett 10 Lipscomb Academy 26:22.00
155 #229 Biles, Clay 11 Franklin HS 26:22.10 82
156 #389 Clifft, Andrew 10 Lipscomb Academy 26:24.50
157 #62 Noel, Kazanie 09 Blackman 26:31.60
158 #394 Howell, Grant 11 Lipscomb Academy 26:39.10
159 #387 Campbell, Logan 11 Lipscomb Academy 26:40.10
160 #399 Paddison, Jake 10 Lipscomb Academy 26:44.10
161 #45 Allen, Max 10 Blackman 26:46.10
162 #550 Tolbert, Carey 11 Riverdale 26:50.80
163 #384 Bradley, Eli 09 Lipscomb Academy 26:54.70
164 #18 Knight, Casen 09 Bartlett HS 26:56.60
165 #390 Duke, Miles 09 Lipscomb Academy 27:34.80
166 #381 Aguon, Michael 10 Lipscomb Academy 27:48.50
167 #536 Ferguson, Billy 09 Riverdale 27:56.20
168 #5 Brown, Tyler 09 Bartlett HS 28:08.30
169 #502 Underwood, Levy 12 Page 28:25.10
170 #428 Bagby, Huck 09 McCallie 29:29.50
171 #405 Williams, Thomas 11 Lipscomb Academy 32:21.70
172 #254 Miceli, Michael 12 Fra 32:34.40
173 #1 Albritton, Dawson 10 Bartlett HS 33:19.70
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Daviess Co. (Ky) 28 2 4 5 6 11 12 22
Total Time: 1:36:37.00
Average: 19:19.40
2 McCallie 39 1 3 9 10 16 28 31
Total Time: 1:37:51.40
Average: 19:34.28
3 Sovereign Grace Academy 83 7 8 13 20 35 54 57
Total Time: 1:41:29.80
Average: 20:17.96
4 Father Ryan 126 14 18 25 29 40 45 52
Total Time: 1:44:56.40
Average: 20:59.28
5 Bartlett HS 143 15 23 30 36 39 58 59
Total Time: 1:45:50.30
Average: 21:10.06
6 University School of Nash 152 26 27 32 33 34 50 60
Total Time: 1:46:21.30
Average: 21:16.26
7 Blackman 192 17 42 43 44 46 47 49
Total Time: 1:48:11.20
Average: 21:38.24
8 Riverdale 222 19 24 51 63 65 66 70
Total Time: 1:50:14.90
Average: 22:02.98
9 Lipscomb Academy 227 21 41 48 56 61 68 72
Total Time: 1:49:55.30
Average: 21:59.06
10 Ensworth 289 37 53 62 64 73 74 78
Total Time: 1:54:22.50
Average: 22:52.50
11 Franklin HS 318 38 55 69 77 79 82
Total Time: 1:58:01.90
Average: 23:36.38
12 Pope John Paul II 369 67 71 75 76 80 81
Total Time: 2:02:54.10
Average: 24:34.82
Like·Comment·Share·E-mail·360650 views
|